MDPO OPAVA - ZASTÁVKY MHD

Vážení přátelé,

zjednodušujeme pro Vás přehled zastávek MHD. Je pro nás důležité, abyste se Vy sami dokázali v celé sítí zastávek MHD orientovat. Proto jsme jednotlivé zastávky rozčlenili do části města Opavy a městských části. Najdete zde všechny zastávky, u některých už mapování a kategorizace byla provedená a některé zastávky toto právě čeká. Zastávky, které už byly zmapované poznáte tím, že jsou podtržené. Stačí kliknou myši na název a zastávka se Vám zobrazí. Zastávky, které na mapování čekají mají v závorce poznámku. Dále pro zjednodušení budeme uvádět pozici zastávky písmeny za názvem zastávky, např. Dolní náměstí "D" nebo Dolní náměstí "Z", kde "D" znamená jízda směr centrum (např. Divadlo) a "Z" znamená jízda směrem z centra (např. Globus). Zastávky označené "D i Z", např. Globus "D i Z" znamená, že se jedná o konečnou zastávku ( také točnu trolejbusu). 

Dále se zde setkáte se zkratkami T-BUS a BUS. Budeme je užívat tam, kde dáme najevo, že na trase (lince) jede pouze autobus (BUS) a kde jezdí na trase (lince) trolejbus i autobus současně (T-BUS).

V rámci území města Opavy bude rozdělení následovné:

Zastávky MHD mimo území města Opavy:

Po dokončení mapování zastávek MHD na území města Opavy budeme pokračovat v městských částích Komárov, Malé Hoštice, Podvihov, Suché Lazce, Vávrovice, Slavkov, Otice, Raduň a další.

Věříme, že nová verze přehledu zastávek MHD bude pro Vás jednodušší a přehlednější.